Вибір комп'ютера


Стаціонарний чи ноутбук?

/Files/images/laptop.jpgОтже ось і настав момент, коли ви вже назбирали грошей на ваш перший ком'ютер, але одразу виникає питання: Що брати - комп'ютер, ноутбук чи планшет?

Кінцевий вибір звичайно за вами, але я, маючи досвід (та всі ці пристрої одразу) постараюся вам в цьому допомогти.

Почнемо з того, що вибір електроніки, як і вибір автомобіля за суттю нічим не відрізняється. Якщо ви плануєте придбати автомобіль для роботи та перевезення вантажів - звичайно ви візьмете вантажівку; якщо ви плануєте перевозити пасажирів - ви візьмете автобус; якщо ви плануєте сімейні подорожі до моря чи містами України або світу - зрозуміло ви придбаєте легковик. Так і комп'ютери: будь то стаціонарний компьютер, ноутбук чи планшет - кожен із них має свої достоїнства та недоліки.

Комп'ютер.

Достоїнства:

  • Стаціонарний блок ви берете у вільній комплектації. Ви самі можете визначити потужність процессору та відеокарти, об'єм оперативної пам'яті та жорсткого диску та їх кількість. /Files/images/macpro.jpg
  • Оскільки ви самі комплектуєте начинку - ви зможете визначитись, чи це буде простий офісний комп'ютер, че це буде потужна графічна або ігрова станція. Зрозуміло, чим більш потужний комп'ютер, тим більша буде його ціна. Але, якщо ви плануєте грати в 3D ігри, займатись 3D моделюванням або відеомонтажем - вам буде потрібна саме графічна станція, з потужною графічною картою та процесором, великим об'ємом оперативної пам'яті та декількома жорсткими дисками.
  • Якщо вас не влаштовує де-які деталі - ви зможете їх замінити на нові більш потужні, при цьому вам не буде потрібен майстер ви зможете зробити це самостійно. Будь-коли, якщо стане необхідність, ви зможете додати де-які додаткові деталі: мережеві, звукові та інщі плати або обладнання, необхідне для виконання особливих неспіцифічних завданнь.
  • У процесі роботи комп'ютери всмоктують пил, що може негативно впливати на його роботу, а також призвести до виходу комп'ютера зі строю, але стаціонарний блок дуже просто розбирається і ви з легкістю зможете почистити його від пилу звичайним пензликом та пилососом.
  • Якщо де-яка деталь комп'ютера вийшла з ладу - ви зможете замінити її самостійно. Більшість деталей приєднуються в комп'ютері стандартними єлектричними роз'ємами, які виключають під'єднання деталей та вузлів "іншою стороною" та не в "свій роз'єм".

Недоліки

  • Головним недоліком комп'ютера є його розмір та неможливість легкого транспортування без демонтажу.
  • Стаціонарний блок не має особистого живлення, тому, при відключенні єлектромережі він не буде працювати.
  • Під час роботи стаціонарний комп'ютер споживає достатньо багато єлектроенергії; в середньому від 150 до 600 ватт\год. Потужні екземпляри можуть споживати до 1000 ватт за годину (у випадках використання супер-потужних графічних карт та підключення декількох жорстких дисків).
Ноутбук

Достоїнства:

  • Головним достоїнством ноутбука можно вважати його мобільність. Ноутбук можливо всюди взяти з собою, будь то на відпочинок, на навчання або на роботу. Середня вага ноутбука може складати від 2 до 3 кг.
  • Ноутбук має особисту батарею-акумулятор, тому де-який час він може працювати без підключення по єлектромережі. В середньому тривалість роботи на акумуляторі складає від 2 до 3 годин (де-які моделі, такі, як MacBook Apple працюють до 8 годин).

Недоліки:

  • Ноутбук продається у стандартній комплектації, будь-яки зміни конфігурації в більшості віпадків неможливі. Отже, якщо завтра ваш ноутбук не буде відповідати мінімальним вимогам програмного забезпечення, ви не зможете його апгрейдувати (модернізувати). Якщо ви купили занабто слабкий ноутбук, то ви ніколі не зможете встановити на нього потужні ігри, або програми, які потребують потужного обладнання.
  • На відміну від стаціонарного блока для виконання ремонту (розборки) ноутбука потрібні спеціальні навички. В середньому ноутбук набирає пилу за 2-3 роки експлуатації та починає грітись, що призводить до автоматичного аварійного відключення. В таких та інших віпадках насправностей ноутбук доведеться відвозити в спеціалізовані сервісні центри.
  • Невеликий екран дисплея ноутбука вельме негативно впливає на зір (але це можливо компенсувати придбанням зовнішнього монітора).
Планшет

/Files/images/apple_ipad.jpg

Відносно шещодавно на нашому ринку з'явились планшетні комп'ютери. Перший "планшетнік" створила компанія Apple, це був Apple iPad. Незважаючи на скептичне відношення до нього більшості комп'ютерних аналітиків iPad набув такої великої популярності, що за короткий строк компанією було продано декілька десяткій мільйонів штук. Помітив такий спрос на планшетніки ряд компаній-виробників одразу розпочали створювати свої версії, де-які з которих перевершили навіть iPad. Найбільш популярними моделями на сьогодні є Samsung Galaxy Tab та Acer Iconia. Планшети працюють на спеціальних операційних системах: Apple iOS, Windows 7 та Android (докладніше про ці системи читайте в розділі Операційні системи) та незважаючи на немалу ціну стають все більш і більш популярними серед користувачів. Втім ряд китайських компаній налагодили випуск дешевих спрощених версій, які за своїм функціоналом та якостю майже не відрізняються від брендових моделей. Вартість Apple iPad в середньому складає від 6000 до 11000 гривень; Samsung Galaxy - 6000 грн.; Acer Iconia - 4500-5500 грн.; китайські моделі можливо придбати тільки через інтернет, їх вартість починається з 1200 до 3500 гривень.

Планшетнік є дуже зручним пристроєм, але не слід плутати його зі звичайним комп'ютером. Оскільки операційна система відрізняється від звичайної (за виключенням Windows 7), то і програми для нього йдуть свої. Основний набір програм можливо безкоштовно завантажити та встановити зі спеціальних ресурсів. Планшети підтримують текстові редактори, програми для спілкування в мережі (Skype, Icq, Jabber, Mail.ru-agent, Vkontakte, Twitter та ін.), веб-браузери, та інщі програми, а також ігри, від простих логічних до потужних 3D (якщо це дозволяє обладнання планшета). Але встановити програми та ігри від простого комп'ютера на планшет не можливо.

Достоїнства:

  • Планшети дуже малі, легкі та зручні як в користуванні, так і в транспортуванні. Де-які моделі з легкістю можуть бути розташовані во внутрьошніх карманах одягу.
  • Мають великий (порівняно з ноутбуком) час роботи без подзарядки - до 8-10 годин (китайські моделі не більше 3 годин).
  • Легко під'єднуються до мережі інтернет дротом, через GPRS або використовуючи 3G, завдяки цьому ви завжди можете бути на зв'язку з друзями та рідними.
  • Системи iOS та Android є дуже надійними та захищеними від ураження вірусами, що унеможливлює їх поломку. Вони не потребують встановлення антивірусних програм. Навіть, якщо ваш планшет "завис" - вам достатньо просто виключити його та включити і він повернеться до робочого стану.

Недоліки:

  • Планшети призначені для виконання конкретних задач та не можуть бути пристосовані під інші, не передбачені їх програмним забезпеченням, що унеможливлює їх використання, як універсального пристрою.
  • До більшості планшетів неможливо підключити принтер, сканер та інше обладнання.
Резюме

Отже, якщо ви плануєте грати в потужні ігри, створювати складні 3D моделі, займатись графікою або відеомонтажем - вам потрібен стаціонарний компьютер.

Для роботи та "сьорфінгу" в інтернеті, для виконання простих задач та задач середньої складності - вам більше підійде ноутбук.

Планшет - дуже зручний гаджет, але його слід купувати, як додатковий пристрій, коли ви вже маєте стаціонарний компьютер або ноутбук.

Сергей Кононов 2012

Кiлькiсть переглядiв: 1008

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.